افزونه تلگرام وردپرس | ارسال از سایت به تلگرام

افزونه وردپرس تلگرام

تلگرام یکی از پایدارترین و رو به رشد ترین پیام رسان های موجود در سطح دنیاست که علاوه بر محبوبیتش در ایران، این روزها محبوبیت خود را در دنیا نیز به دست آورده است. یکی از قابلیت های جالب توجه تلگرام ارائه API با امکانات خوب و در دسترس توسعه دهندگان است که به آن ها اجازه می دهد تا محتوا و تعاملات درون این پیام رسان را برنامه نویسی کنند. به لطف همین API، می خواهیم در این پست نحوه اتصال سایت به تلگرام در وردپرس را خدمت شما شرح دهیم.

تلگرام چیست؟

تلگرام یک اپلیکیشن پیام رسان بر بستر ابریست، اگر واتس اپ را می شناسید، قابلیت های پایه تلگرام همان است اما تلگرام متن باز(OpenSource) است، امن است و حریم خصوصی کاربرانش را به خوبی رعایت می کند. با استفاده از تلگرام می توانید با مخاطبین خود در تماس باشید؛ همه پیام هایی که با تلگرام ارسال می کنید رمزنگاری شده و در هر زمان قابل حذف است. حتی قابلیت حذف خودکار آن ها نیز وجود دارد.

به راحتی می توانید فایل های حجیم را در تلگرام ارسال کنید، همه ی فایل های رسانه ای که در تلگرام آپلود کرده اید در فضای ابری نگهداری می شود و نیازی به بک آپ گیری مثل واتس اپ نیست؛ از همه مهم تر این فضا برای همیشه رایگان است و خبری از ردیابی تبلیغاتی و نمایش تبلیغات نیز نخواهد بود.

تلگرام به شما امکان ایجاد و پیوستن به گروه ها را می دهد و می توانید جوامع کوچکِ عمومی یا خصوصی داشته باشید. همچنین این اپلیکیشن پیام رسان به مانند پلتفرم Slack امکان انجام همکاری های تیمی را فراهم آورده است.

امکان ایجاد کانال، اصلی ترین ویژگی تلگرام است که تا پیش از این فقط یوتیوب چیزی به این عنوان داشت و پس از رونمایی از تلگرام و شروع محبوبیت آن، سر و کله ی کانال ها در همه اپلیکیشن های پیام رسان داخلی و خارجی(به جز واتس اپ عزیز) پیدا شد. کانال های تلگرام نیز مشابه با گروه ها می توانند خصوصی یا عمومی باشند.

اگر با پلتفرم Slack کار کرده باشید، درست مثل آن، تلگرام نیز دارای ربات است که به وسیله ی آن ها می توان رنج وسیعی از کارها را با استفاده از تلگرام انجام داد و افزونه های وردپرس اتصال به تلگرام نیز از همین API ربات های تلگرام استفاده می کنند.

از جمله امکانات و دست برتر تلگرام نسبت به سایر پیام رسان های بازار را می توان به API رسمی تلگرام برای پلتفرم خودش اشاره کرد که به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از بستر تلگرام، یک پیام رسان برای خود ایجاد کنید! این ویژگی فوق العاده است، شما می توانید یک اپلیکیشن با نام و برند خود بسازید و صرفا برای نگهداری پیام ها از تلگرام استفاده کنید؛ برنامه های غیر رسمی مثل تلگرام طلایی، هاتگرام و غیره که این روزها می بینید، از این API استفاده می کنند. همین ویژگی باعث رشد قابل توجه اپلیکیشن تلگرام شده است.

 

چرا باید از افزونه تلگرام برای وردپرس استفاده کنیم؟

تلگرام یک اپلیکیشن پیام رسان است و ویژگی های شاخص آن مثل کانال ها و ربات ها و البته سرعت منحصر به فرد آن، باعث شده است تا تیم های توسعه دهنده و کارمندان دور کار روی این پلتفرم به انجام کارهای خود بپردازند و ابزارهای دیگر را کنار بگذارند.

با توجه به محبوبیتی که تلگرام در ایران دارد، ارسال اطلاعیه ها و اطلاع رسانی در مورد پست های جدید سایت در تلگرام انتخاب اول شما خواهد بود چرا که کاربرانی که شبکه های اجتماعی و رسان های ارتباط جمعی را دنبال می کنند نیز می توانند در میدان تیر تبلیغاتی شما قرار گرفته و به کاربر سایت تان تبدیل شوند، همچنین استفاده از اطلاع رسان های اجتماعی مثل کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام، نرخ بازگشت کاربر و همچنین نرخ ارجاع به سایت تان را در موتورهای تحلیلگر و رتبه بندی صفحه نتایج جستجو(SERP) افزایش خواهد داد.

 

اتصال سایت وردپرس به تلگرام

ابزارهای زیادی برای انجام این کار وجود دارند، قدیمی ترین و خلاقانه ترین ابزار موجود برای ارسال از وردپرس به تلگرام، افزونه تلگرام کانال خودکار شرق وب است. که طیف وسیعی از امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. از 3 نوع روش ارتباطی برای دور زدن تحریم در شبکه داخلی ایران نیز پشتیبانی می کند و می توانید بدون انجام هزینه و زمان اضافه پست های سایت را به کانال/گروه تلگرام تان ارسال کنید.

 

آموزش استفاده از افزونه ارسال به تلگرام

مرحله اول: نصب و فعالسازی افزونه

در ابتدا نیازمند تهیه افزونه کانال خودکار تلگرام هستید. سپس پس از نصب افزونه منوی تنظیمات آن در وردپرس قابل مشاهده خواهد بود وارد تنظیمات افزونه شده و پس از ورود کلیدفعالسازی و ایمیل آماده ی اقدام بعدی شوید.

 

مرحله دوم: فعالسازی کد توکن ربات

به سربرگ تنظیمات همگانی رفته و کد توکن ربات تلگرامی که ساخته اید را در این قسمت وارد کنید. اگر نمی دانید چطور ربات تلگرام بسازید، به آموزش ساخت ربات تلگرام بروید.

تنظیمات همگانی کانال خودکارپس از جایگذاری توکن ربات در صورتی که سرور وب سایت تان در خارج از ایران قرار دارد می توانید از دکمه تست توکن استفاده کنید تا از درست کپی شدن آن اطمینان حاصل کنید. دقت داشته باشید که اگر از میزبانی داخل کشور برای وب سایت تان استفاده می کنید، این تست حتی در صورت استفاده از پراکسی نیز عمل نخواهد کرد. برای تست واقعی می بایست به صفحه ایجاد نوشته رفته و یک نوشته جدید ارسال کنید.

 

مرحله سوم: وارد کردن نام کاربری کانال های هدف

تنظیمات کانال های کانال خودکار تلگرامبه سربرگ کانال ها رفته و آدرس عمومی کانال های خود را به صورت مجزا از هم در فیلد های مربوطه وارد کنید. به عنوان مثال برای ارسال به کانال @wpchannelplugin دقیقا همین عبارت را در فیلد آدرس عمومی کانال وارد می کنیم. در صورتی که تمایل داشتید صرفا دسته های خاصی به این کانال ارسال داشته باشند، می توانید شناسه آن دسته ها را در فیلد دسته های مخصوص آن کانال نیزو ارد کنید. دقت داشته باشید برای موثر بودن این دسته ها در صفحه ای ارسال نوشته نیازمند تنظیم کانال روی “دسته خودکار” خواهید بود.

 

مرحله چهارم: رفتن به صفحه ایجاد نوشته جدید و ارسال به کانال

تنظیمات سریع پیش از ارسال به کانالآخرین مرحله از مراحل ضروری استفاده از افزونه کانال خودکار، اقدام به ارسال است! به این ترتیب که وارد صفحه ی ایجاد نوشته در وردپرس شده و از نوار کناری اقدام به انجام تنظیمات پیش از ارسال و سپس انتشار نوشته می کنید. برای انجام این کار کافیست تا همه کارهایی که معمولا برای نوشتن پست انجام می دادید را انجام دهید و در آخرین مرحله که کارتان با چیدمان متون، تنظیمات تصویر شاخص، دسته ها، برچسب ها و غیره تمام شد. به سراغ ستون کناری رفته و گزینه های مربوط به ارسال به کانال را باز بینی کنید.

این بخش از تنظیمات در صفحه نوشته، تنظیمات پیش از ارسال یا تنظیمات سریع افزونه کانال خودکار نامیده می شود که می توانید پارامترهایی مثل انتخاب متن ارسالی، نوع پست ارسالی، حذف سریع بخشی از قالب ارسال مثل امضاء، لینک ادامه و… اضافه کردن دکمه شیشه ای، آپلود فایل و انتخاب کانال یا کانال های هدف را مشخص کنید. با توجه به این که عملکرد این تنظیمات واضح است از توضیحات بیشتر خودداری می کنیم.

پس از انجام این تنظیمات، تیک ارسال به کانال را بزنید و نوشته را ذخیره کنید. هر زمان نوشته شما در سایت منتشر شود، در کانال های هدف انتخاب شده نیز منتشر می شود. جالب است بدانید این که می گوییم هر زمان که منتشر شد، یعنی می توانید نوشته را برای یک زمان در آینده زمانبندی کنید، به محض انتشار، در صورتی که تیک ارسال به کانال را از قبل زده باشید و نوشته با آن ذخیره شده باشد، به تلگرام نیز ارسال خواهد شد

 

سایر تنظیمات و امکانات افزونه کانال خودکار

اکنون به منوی تنظیمات اصلی افزونه کانال خودکار تلگرام بر می گردیم و سعی می کنیم مروری روی آن ها داشته باشیم و کمی با امکانات افزونه آشنا شویم. این تنظیمات به عنوان تنظیمات Global افزونه شناخته می شوند و سنگ بنای سایر تنظیمات مانند تنظیمات سریع در صفحه ارسال نوشته نیز به شمار می روند

سربرگ تنظیمات نوشته

تنظیمات نوشته کانال خودکار تلگراماین سربرگ شامل تنظیمات وسیعی مثل خاموش و روشن کردن اعلان های صدادار در تلگرام، ارسال در حالت عکس+کپشن، وضعیت تیک ارسال به کانال در نوشته های جدید و قدیمی(ویرایش نوشته)، تاییدیه ارسال پست های صرفا تصویری(بدون متن)، حذف خطوط اضافه به صورت خودکار برای زیبایی خروجی پیام در تلگرام، ارسال برچسب ها(در صورتی که قالب ارسال از آن پشتیبانی کند)، تعداد برچسب ها، متن لینک به مطلب در پست تلگرام، تنظیم کاراکتر مخفی در متد ارسال متون بلند با امکان پیش نمایش تصویر در انتهای نوشته، تنظیمات قالب پیام ارسالی جهت چیدن جایگاه های مختلف متنی در پست ارسالی و تنظیمات محدودیت های کاراکتر در انواع نوشته ی تلگرامی است! این یعنی تقریبا کنترل روی همه چیز!

 

سربرگ تنظیمات سریع

تنظیمات پیشفرض سریع کانال خودکار تلگرام
تنظیمات پیشفرض سریع کانال خودکار تلگرام

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، به تنظیماتی که در صفحه ارسال نوشته قابل تنظیم هستند، تنظیمات سریع می گوییم. مقادیر پیشفرض این تنظیمات را می توانید از این سربرگ در تنظیمات اصلی افزونه، تنظیم کنید.

 

سربرگ کیبورد شیشه ای افزونه تلگرام

تنظیمات کیبورد شیشه ای کانال خودکار تلگرامدر این سربرگ از تنظیمات افزونه کانال خودکار تلگرام می توانید کیبوردهای شیشه ای را بسازید و مدیریت کنید. کلیدهای شیشه ای در تلگرام در پیام های خصوصی و همچنین کانال ها قابل روئیت و دارای عملکرد هستند و می توانید از آن ها برای ساختارمند کردن پست های ارسالی به تلگرام استفاده کنید. مقادیر پیشفرض و کلیدهای ثابت از این بخش قابل تنظیم هستند. اگر کلید اضافه ای مدنظرتان بود در صفحه ارسال نوشته می توانید به ازای هر پست به صورت شخصی سازی شده، کیبوردهای جداگانه ای را نیز تنظیم کنید.

 

سربرگ تنظیمات افزونه ووکامرس

تنظیمات ووکامرس افزونه کانال خودکار تلگرامافزونه کانال خودکار تلگرام با ووکامرس هماهنگ است و از آن پشتیبانی می کند، برای ارسال پست های ووکامرس به تلگرام با توجه به پارامترهای خاص تر نسبت به پست تایپ عمومی وردپرس، قالب ارسالِ سفارشی در نظر گرفته شده است. این قالب ارسال به عنوان جزئی از قالب ارسال اصلی در سربرگ تنظیمات نوشته به شمار می رود که با { post_type_data } شناخته می شود. تنظیمات شرطی مربوط به قالب ارسال سفارشی را نیز می توانید برای پست های ووکامرس از این سربرگ ویرایش کنید. ضمن این که دقت داشته باشید برای این که افزونه در این پست تایپ فعال باشد می بایست در تنظیمات همگانی، در بخش پست تایپ های مجاز مقدار product نیز موجود باشد.

 

سربرگ تنظیمات افزونه دانلود دیجیتال

تنظیمات دانلود دیجیتال کانال خودکار تلگرامبا توجه به محبوبیت افزونه EDD، کانال خودکار نیز علاوه بر پشتیبانی از این پست تایپ، تنظیماتی را برای ارسال ویژگی های این پست تایپ در نظر گرفته است. این تنظیمات هرچند محدود است اما پشتیبانی اختصاصی از این مقادیر خالی از لطف نخواهد بود. ضمن این که دقت داشته باشید برای این که افزونه در این پست تایپ فعال باشد می بایست در تنظیمات همگان، در بخش پست تایپ های مجاز مقدار download نیز موجود باشد.

 

سربرگ ویجت و شرتکد نمایش پست تلگرام

تنظیمات ویجت پیش نمایش پستهمانطور که در ابتدای این مقاله عرض شد افزونه کانال خودکار تلگرام، اولین افزونه ارسال به تلگرام بود و با توجه به این که تلگرام هنوز در ایران فیلتر نبود، قابلیت های زیبایی مثل نمایش پست های تلگرام در سایت، به صورت ویجت و میان متن صفحه در این افزونه خود نمایی می کرد. این قابلیت روی مرورگر شما کار می کند اگر اینترنت تان مسدود نباشد یا از ابزارهای رفع تحریم استفاده کنید. می توانید در صورت جایگذاری شرت کدهای مربوطه در قالب، پست های تلگرامی تان که توسط افزونه ارسال شده اند را با آمار بازدید و شمایلی مشابه با اینستاگرام را مشاهده کنید. اما حیف!

 

سربرگ تنظیمات دکمه تماس شناور

تنظیمات دکمه تماس کانال خودکار تلگرامافزونه کانال خودکار، تنها یک ابزار برای اتصال سایت وردپرس به تلگرام نیست بلکه ابزاری همه کاره برای رفع نیازهای شماست. در این افزونه امکان فعالسازی دکمه ای شناور مانند دکمه های چت با انیمیشن کشویی برای نمایش راه های ارتباطی با سایت و معرفی کانال های شما وجود دارد که حتی امکان شخصی سازی رنگ، جایگاه و دکمه های آن را به صورت اختصاصی دارید. ما از این دکمه در وب سایت شرق وب استفاده کرده ایم(اگر با موبایل وارد شده اید این دکمه برای حفظ فضای صفحه، به نمایش در نمی آید- این مورد هم قابل تنظیم است).

 

سربرگ تنظیمات یکپارچگی کوتاه کننده لینک bily.ir

تنظیمات کوتاه کننده لینک
تنظیمات کوتاه کننده لینک

با استفاده از این تنظیم می توانید بدون یک کلیک اضافه، لینک های ارسالی به تلگرام را کوتاه کرده و آن ها را زیباتر، به خاطر سپردنی تر و از لحاظ آماری قابل بررسی کنید. همه لینک های شما با حساب کاربری شما لینک شده و برای شما در bily.ir نگهداری می شود. همچنین می توانید با استفاده از لینک لاگین سریع، از طریق سایت خودتان به حساب bily وصل شده و آمار لینک هایتان را بررسی کنید.

 

سربرگ تنظیمات پیشرفته افزونه کانال خودکار

تنظیمات پیشرفته افزونه کانال خودکار
تنظیمات پیشرفته افزونه کانال خودکار

در این سربرگ از تنظیمات اصلی افزونه کانال خودکار، امکان دسترسی به تنظیمات پیشرفته تری چون تغییر متد ارسال فایل به تلگرام، تنظیمات مربوط به ارتباطات ایمن تحت https، آپدیت خودکار افزونه، تنظیم انواع پراکسی، از جمله پراکسی رایگان گوگل، پراکسی های http و پراکسی اختصاصی را به شما می دهد.

 

سربرگ درباره افزونه تلگرام کانال خودکار

تیکت افزونه کانال خودکار
تیکت افزونه کانال خودکار

در این سربرگ اطلاعاتی در مورد محصول خریداری شده در اختیار شما قرار گرفته است که در صورتی که لایسنس تان فعال باشد، امکان درج تیکت و ارتباط با پشتیبانی مستقیما از طریق پنل تنظیمات افزونه را نیز دارید بدون این که از سایت تان خارج شوید.

 

برای شما که این مقاله را مطالعه کرده اید، 20% تخفیف ویژه جهت خرید افزونه کانال خودکار تلگرام، محصول رسمی شرق وب در نظر گرفته ایم. یک خرید مطمئن، محصولی اوریجینال با پشتیبانی دائمی.

کد تخفیف: EWA20

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست قبلی
چت تصویری گروهی در تلگرام

تماس تصویری گروهی در تلگرام

پست بعدی
eastweb automatic instagram login via cookie

آموزش افزودن اکانت اینستاگرام در افزونه اینستاگرام خودکار

پست های مرتبط