آموزش نصب برنامه روی ساعت هوشمند Wear OS

یادگیری نحوه‌ی نصب برنامه روی ساعت هوشمند، تجربه‌ی بسیار بهتری از استفاده از Wear OS به شما می‌دهد. وقتی بتوانید خودتان روی ساعت هوشمندتان برنامه نصب کنید؛ می‌توانید به گزینه‌های بی‌شماری در فروشگاه گوگل پلی دسترسی پیدا کنید.
نصب برنامه روی ساعت هوشمند

یادگیری نحوه‌ی نصب برنامه روی ساعت هوشمند، تجربه‌ی بسیار بهتری از استفاده از Wear OS به شما می‌دهد. وقتی بتوانید خودتان روی ساعت هوشمندتان برنامه نصب کنید؛ می‌توانید به گزینه‌های بی‌شماری در فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) دسترسی پیدا کنید. در این مطلب نصب برنامه روی ساعت هوشمند را به شما آموزش خواهیم داد.

وقتی برای اولین بار ساعت هوشمند Wear OS خودتان را راه‌اندازی می‌کنید؛ می‌توانید به‌صورت خودکار همه‌ی برنامه‌های تلفن همراه هوشمند خودتان را به آن منتقل کنید. این کار برای همه‌ی انواع ساعت‌های هوشمند دارای این سیستم عامل امکان‌پذیر است.

فروشگاه گوگل پلی به‌صورت مستقیم از روی ساعت هوشمند در دسترس است. شما می‌توانید با استفاده از آن، با انجام چند مرحله‌ی ساده، اپلیکیشن‌های موردنظرتان را جستجو کرده و روی ساعت هوشمندتان نصب کنید. برای این کار هیچ نیازی به تلفن همراه هوشمندتان نخواهید داشت. شما می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را روی Wear OS نصب کنید که استفاده از آن‌ها روی ساعت هوشمند منطقی‌تر از استفاده از آن‌ها روی تلفن همراه هوشمند است.

شما می‌توانید برای یادگیری کامل نحوه‌ی نصب برنامه روی ساعت هوشمند خودتان، ادامه‌ی این آموزش را مطالعه کنید.

 

  1. از اتصال ساعت Wear OS خودتان اطمینان حاصل کنید

نصب برنامه روی ساعت هوشمند

اگر از آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار Wear OS استفاده می‌کنید؛ برای نصب برنامه ها روی ساعت هوشمند خودتان، دو راه دارید. می‌توانید یا از روی کامپیوتر و یا هم به‌صورت مستقیم از ساعت هوشمندتان نرم‌افزارها را نصب کنید.

هرکدام از روش‌های فوق را که انتخاب کنید؛ دستگاه شما باید به وای‌فای متصل شود. اگر تاکنون اتصال وای‌فای را برای ساعت هوشمندتان راه‌اندازی نکرده‌اید؛ دستورالعمل زیر را انجام دهید.

کلید پاور را فشار دهید. سپس با رفتن به مسیر Settings >> Connectivity >> Wi-Fi اتصال وای‌فای را برقرار کنید.

 

  1. نصب برنامه روی ساعت هوشمند Wear OS از طریق کامپیوتر

نصب برنامه روی ساعت هوشمند

قطعاً پیدا کردن برنامه‌های موردنظرتان از طریق وب راحت‌تر است. گوگل هم یک قسمت اختصاصی را برای Wear OS در فروشگاه گوگل پلی قرار داده است.

از طریق کامپیوتر می‌توانید روی هرکدام از برنامه‌هایی که می‌خواهید نصب شوند؛ کلیک کنید. درنتیجه، اگر آن برنامه برای ورژن 2.0 از Wear OS آپدیت شده باشد؛ خواهید دید که ساعت هوشمند شما به‌عنوان دستگاه مقصد نمایش داده خواهد شد. اگر هم این‌طور نبود؛ باید آن را به گوشی هوشمندتان ارسال کنید.

 

  1. نصب برنامه روی ساعت هوشمند Wear OS از طریق خود ساعت هوشمند

نصب برنامه روی ساعت هوشمند

روش مستقیم برای نصب برنامه ها روی ساعت هوشمند این است ابتدا فروشگاه گوگل پلی را روی ساعت هوشمندتان راه‌اندازی کنید. سپس در آن به دنبال برنامه‌های موردنظرتان بگردید. اما توجه داشته باشید به خاطر کوچک بودن صفحه‌ی نمایش ساعت هوشمند؛ این کار به‌راحتی روش قبلی نخواهد بود.

شما می‌توانید برنامه‌های خاص موردنظرتان را جستجو کنید؛ و یا در دسته‌بندی‌ها و پیشنهاد‌های گوگل پلی بگردید. وقتی برنامه‌ای که می‌خواهید را پیدا کردید؛ فقط کافی است آن برنامه را انتخاب کرده و روی دکمه‌ی نصب یا Install کلیک کنید. به این صورت آن برنامه، روی ساعت هوشمند شما نصب خواهد شد.

 

  1. انتقال برنامه‌های خودتان از روی گوشی به ساعت هوشمند

نصب برنامه روی ساعت هوشمند

اینکه شما برنامه‌هایی را روی گوشی هوشمند خودتان داشته باشید؛ به‌خودی‌خود باعث نمی‌شود که آن‌ها روی ساعت هوشمندتان هم نصب شوند.

وارد برنامه‌ی پلی استور شوید؛ سپس کمی در آن به سمت پایین اسکرول کنید. در قسمتی، برنامه‌های نصب‌شده روی گوشی خودتان را مشاهده خواهید کرد. این برنامه‌های نصب‌شده روی گوشی شما، دارای نسخه‌ی Wear OS هستند. شما می‌توانید هرکدام از آن‌ها را که می‌خواهید؛ روی ساعت خودتان نصب کنید.

 

  1. کنترل نوتیفیکیشن‌های برنامه‌ها

نصب برنامه روی ساعت هوشمند

 ممکن است شما نخواهید از همه‌ی برنامه‌های نصب‌شده روی گوشی هوشمندتان، روی ساعت هوشمندتان نوتیفیکیشن دریافت کنید.

برای اعمال تغییر روی تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها، Wear OS را بازکرده و به سمت پایین اسکرول کنید. روی Notifications کلیک کنید. سپس روی Change Watch Notifications کلیک کنید. در اینجا شما می‌توانید به برنامه‌های گوشی خودتان اجازه‌ی ارسال یا عدم ارسال نوتیفیکیشن‌ها را روی ساعت هوشمندتان بدهید.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست قبلی
فرم سفارشی ثبت‌نام کاربران

بهترین افزونه‌های وردپرسی ساخت فرم سفارشی ثبت‌نام کاربران

پست بعدی
ریداکس

ریداکس | Redux

پست های مرتبط