لایو اینستاگرام با کامپیوتر با استفاده از loola.tv

لایو اینستاگرام با کامپیوتر

در این مقاله می‌خواهیم لولا تی‌وی (loola.tv) را که یک ابزار قدرتمند برای انتشار لایو اینستاگرام با کامپیوتر را به شما معرفی کنیم.

 

Loola.tv چیست؟

Loola.tv یک برنامه‌ی کاربردی است که به شما اجازه می‌دهد از روی دسکتاپ یا دستگاه‌های موبایل، در چندین پلتفرم به‌صورت هم‌زمان لایو منتشر کنید.

لایو اینستاگرام با کامپیوتر

 

لولا تی‌وی در حال حاضر از پلتفرم‌های YouTube ، Instagram ، Twitch ، Twitter ، Facebook ، Live.me ، Tiktok ، UpLive و 17Live پشتیبانی می‌کند.

اگر تاکنون نمی‌دانستید که چنین قابلیتی وجود دارد و به دنبال آن بوده‌اید؛ باید الآن هیجان‌زده شده باشید. چراکه لولا تی‌وی یک ابزار بسیار خلاقانه است. اگر شما صاحب یک کسب‌وکار تک‌نفره هستید؛ لولا تی‌وی به شما خیلی کمک خواهد کرد. زیرا برای کارهایی که مربوط به ویدئو مارکتینگ می‌شود؛ مخصوصاً در مورداستفاده از قابلیت انتشار محتوای ویدئویی به‌صورت لایو، با استفاده از loola در وقت و هزینه‌های شما خیلی صرفه‌جویی خواهد شد.

همچنین شما با استفاده از loola به اطلاعات ارزشمندی (Insight) دست پیدا خواهید کرد که به ارزیابی محتوای ویدئویی شما کمک قابل‌توجهی می‌کند. این اطلاعات هر بار که لایو شما به پایان برسد در اختیارتان قرار می‌گیرد. این قابلیت، یکی از ویژگی‌های کاربردی و مفید loola است.

اما قصد داریم در این مقاله، یک آموزش مرحله‌به‌مرحله برای نصب و راه‌اندازی لولا تی‌وی برای انتشار لایو اینستاگرام با کامپیوتر ارائه کنیم. بنابراین برای انجام این کار، مراحلی را که در ادامه گفته می‌شود را همراه ما انجام دهید.

 

مرحله‌ی اول: با استفاده از اکانت گوگل خودتان وارد loola.tv شوید.

ورود به loola با استفاده از حساب جیمیل خیلی راحت و بدون دردسر انجام می‌شود. بعد از راه‌اندازی حساب کاربری و ورود به آن، شما صفحه‌ی داشبورد loola را مانند تصویر زیر در مقابل خودتان مشاهده خواهید کرد. درصورتی‌که روی سیستم شما وب کم یا دوربین نصب‌شده است؛ به loola اجازه‌ی دسترسی به آن را بدهید. در این صورت تصویر شما در مرکز این صفحه، نمایش داده خواهد شد. اما در مورد مثال تصویر، به loola اجازه‌ی دسترسی به وب کم نداده‌ایم و تصویری از طریق آن نمایش داده نمی‌شود.

لایو اینستاگرام با کامپیوتر

 

مرحله‌ی دوم – قسمت اول: شبکه‌های اجتماعی خودتان را به loola متصل کنید.

قبل از شروع لایو استریم و پخش زنده‌ی خودتان، باید حساب‌های کاربری YouTube یا Instagram و یا هردوی آن‌ها را متصل کنید. شبکه‌های اجتماعی دیگری هم وجود دارند که شما می‌توانید استریم خودتان را از طریق آن‌ها هم منتشر کنید. اما دو پلتفرم یوتیوب و اینستاگرام، دو گزینه‌ی خیلی عالی برای شروع هستند. برای اتصال به آن‌ها، به‌راحتی روی آیکون چرخ‌دنده‌ی آبی‌رنگ بالای صفحه‌ی داشبورد loola.tv کلیک کنید. مطابق تصویر زیر، این قسمت را در کنار نام کاربری خودتان در گوشه‌ی بالا و سمت راست داشبورد مشاهده خواهید کرد.

لایو اینستاگرام با کامپیوتر

 

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید؛ در حال حاضر می‌توانید به هفت پلتفرم مختلف برای انتشار لایو استریم خودتان متصل شوید. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که الزاماً نباید به همه‌ی این پلتفرم‌ها متصل شوید تا لولا تی‌وی به‌درستی کار کند. بلکه فقط به آن‌هایی که نیاز دارید متصل شوید و پس از اتصال به آن‌ها، داشبورد اصلی برگردید.

لایو اینستاگرام با کامپیوتر

 

بعدازاینکه کانال‌های جدید خودتان را به لولا تی‌وی وصل کردید؛ در داشبورد خودتان و در قسمت Stream to ، مشاهده خواهید کرد که برای انتشار لایو خودتان به کدام کانال‌ها دسترسی دارید.

لایو اینستاگرام با کامپیوتر

 

مرحله‌ی دوم – قسمت دوم: یوتیوب کمی متفاوت است.

انتشار پخش زنده ‌یا لایو استریم در یوتیوب با استفاده از لولا تی‌وی ممکن است نیاز به تغییراتی داشته باشد. احتمالاً برای دادن دسترسی به لولا تی‌وی برای پخش زنده در یوتیوب، باید در تنظیمات حریم خصوصی مربوط به کانال یوتیوب خودتان تغییراتی را انجام دهید. این تغییر را می‌توانید با احراز هویت اکانت یوتیوب خودتان و تغییر تنظیمات مربوط به حریم خصوصی در بخش اطلاعات پایه‌ای و تغییر وضعیت از خصوصی (Private) به عمومی (Public) انجام دهید.

 

مرحله‌ی سوم: دوربین و میکروفون خودتان را وصل کنید.

برای اتصال دوربین، به‌راحتی می‌توانید از طریق دکمه‌ی چرخ‌دنده‌ی سیاهی که در قسمت پایین سمت راست صفحه‌ی اصلی قرار دارد اقدام کنید. این کلید در کنار آیکون دوربین و میکروفون قرار دارد. برای اتصال میکروفون هم از همین مسیر باید اقدام کنید.

 

مرحله‌ی چهارم: لایو اینستاگرام با کامپیوتر را آغاز کنید!

به همین راحتی می‌توانید با استفاده از لولا تی‌وی، لایو اینستاگرام با کامپیوتر خودتان را آغاز کنید. درواقع وقتی شما همه‌ی چیز را فراهم کنید؛ loola.tv هم تجربه‌ی کاربری این کار را برای شما راحت و ساده می‌کند.

 

سایر نکات مفید در این مورد

تا اینجا به آموزش انتشار لایو اینستاگرام با کامپیوتر از طریق استفاده از ابزاری به نام loola.tv پرداختیم. اما در ادامه نکات دیگری را که می‌تواند در این مبحث مفید باشند را بیان می‌کنیم.

 

1 . امکانات و ویژگی‌های جالب لولا تی‌وی

Loola.tv امکانات و ویژگی‌های جالبی مانند موسیقی، نظرسنجی، تنظیم چیدمان، افکت‌ها و امکاناتی از این دست دارد که آن‌ها را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. استفاده از این امکانات باعث سفارشی‌سازی محتوای لایو شما می‌شود و تجربه‌ی کاربر و مخاطب را در طول پخش لایو تقویت می‌بخشد. بعضی از این امکانات ممکن است فعلاً در دسترس نباشند. اما باید بدانیم چنین امکاناتی در این اپلیکیشن loola.tv وجود دارد. این امکانات به شما کمک می‌کنند تا با انجام بهترین استفاده‌ی ممکن از آن‌ها به تولید محتوای خلاقانه بپردازید.

لایو اینستاگرام با کامپیوتر

 

2 . نکاتی در مورد پخش لایو اینستاگرام با کامپیوتر با استفاده از لولا تی‌وی

  • صدا: یک میکروفون باکیفیت بخرید. وقتی می‌خواهید در مقابل مخاطبانی از چندین پلتفرم دیده و شنیده شوید؛ باید از اینکه آن‌ها صدای شما را به‌خوبی می‌شنوند اطمینان حاصل کنید.
  • جهت نمایش ویدئو: در لولا تی‌وی بهترین نسبت را برای نمایش ویدئوهای خودتان انتخاب کنید. این مسئله اهمیت زیادی دارد چون این اندازه به نحوه‌ی نمایش ویدئوی لایو شما به مخاطب بستگی دارد.
  • استراتژی: صرفاً برای لایو بودن لایو منتشر نکنید! سعی کنید برای این کار برنامه داشته باشید و هدف تعیین کنید. اگر در این مورد دچار چالش شده‌اید؛ سعی کنید بیشتر برای آن زمان صرف کنید تا به نتیجه‌ی مناسبی برسید.
  • کامنت‌ها: کامنت‌های افرادی که لایو شما را مشاهده می‌کنند در قسمت سمت راست صفحه به شما نمایش داده می‌شوند. سعی کنید با مخاطب خودتان در لایو در تعامل باشید؛ اما درعین‌حال افرادی که ممکن است بعداً ویدئوی لایو شما را ببینند را هم در نظر داشته باشید.

 

3 . دانلود ویدئوی لایو خودتان

شما می‌توانید ویدئوی لایو منتشرشده‌ی خودتان را ذخیره کنید. همچنین توجه داشته باشید که با همان اکانتی که در حال انتشار لایو در لولا تی‌وی هستید؛ نمی‌توانید لایو خودتان را در گوشی خودتان مشاهده کنید.

 

4 . نکته‌ای مربوط به ویدئو مارکتینگ

چرا باید برای اینستاگرام محتوای ویدئویی تولید کنیم؟ اکثر تولیدکنندگان محتوا، یوتیوب را به‌عنوان هدف اصلی تولید محتوای ویدئویی خودشان انتخاب می‌کنند. اما در اینستاگرام هم مصرف‌کننده‌های محتوای زیادی وجود دارند. در شرایطی که با یک شبکه‌ی اجتماعی مواجه هستیم که در آینده بیشترین مصرف‌کننده‌ی محتوا خواهند بود؛ بهترین راه برای دسترسی داشتن به آن‌ها همین تولید محتوای ویدئویی برای اینستاگرام خواهد بود.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست قبلی
طراحی سایت چندزبانه

طراحی سایت چندزبانه با افزونه‌ی WPML

پست بعدی
چگونه برنامه‌نویس وردپرس شویم

چگونه برنامه‌نویس وردپرس شویم؟

پست های مرتبط