ایمیل مارکتینگ در وردپرس

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

بهترین افزونه‌های ایمیل مارکتینگ و اشتراک ایمیل برای وردپرس

یکی از بهترین راه‌های رشدِ یک سایت، استفاده از لیست مشترکان ایمیل است. اما ساختن این لیست به‌صورت دستی بسیار زمان‌بر است. همچنین ایمیل مارکتینگ هم به خودیِ خود معمولاً خیلی سخت است.

 

خوشبختانه وجودِ افزونه‌های ایمیل مارکتینگ و اشتراک ایمیل در وردپرس، انجام این کار را راحت و سریع می‌کنند. شما می‌توانید از داشبورد وردپرس خودتان، لیست ایمیل حرفه‌ای خودتان را بسازید. این کار به رشد و توسعه‌ی دامنه‌ی مخاطبانتان کمک زیادی می‌کند.

در این پست چند مورد از افزونه‌های ایمیل مارکتینگ برای وردپرس را معرفی می‌کنیم. این معرفی شاملِ بررسیِ مزایا و معایبِ افزونه‌ها است. به‌طورکلی بررسی خواهیم کرد که کدام افزونه برای شما مناسب‌تر است.

 

بررسیِ بهترین افزونه‌های ایمیل مارکتینگ در وردپرس

می‌خواهیم به‌نوبت بهترین و معروف‌ترین افزونه‌ها را باهم بررسی کنیم.

 

افزونه‌ی HubSpot

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

افزونه‌ی HubSpot یک پلتفرمِ همه‌چیزتمام است که به رشد کسب‌وکارها کمک زیادی می‌کند. این پلتفرم قابلیت جذب بهتر، درگیر کردن مخاطب و لذت بردن مشتریان را در تعامل با یک بیزنس به ارمغان می‌آورد. در این افزونه امکاناتِ رایگان فراوانی مانند مدیریت ارتباط با مشتری، ایمیل مارکتینگ، چتِ لایو، مدیریت تبلیغات، گزارش‌ها، فرم‌ها و موارد دیگر در دسترس است.

 

این ابزار رایگانِ ایمیل مارکتینگ به‌راحتی نصب می‌شود و کاملاً با وردپرس سازگار است. با استفاده از این ابزار می‌توانید تا 2000 ایمیل رایگان در ماه ارسال کنید. این افزونه مدیریت مخاطبان و ایمیل مارکتینگ را از داشبورد ادمین وردپرس به‌راحتی ممکن می‌کند.

 

مزایا

استفاده از HubSpot بسیار راحت است و در آن بیشتر از 300 ابزار مختلف وجود دارد. داشتنِ تمام اطلاعاتِ مربوط به مخاطبانتان در یک ابزار، کار ایمیل مارکتینگ شما را عملی و دقیق می‌کند.

 

معایب

گزارش‌های پیشرفته و مارکتینگِ خودکار از آپشن‌های رایگان این افزونه نیستند.

 

HubSpot برای کسب‌وکارهای در حال رشد، آژانس‌ها و شرکت‌های خدماتی انتخاب مناسبی است.

 

افزونه‌ی MailChimp

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

افزونه‌ی MailChimp یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌های ایمیل مارکتینگ برای وردپرس است. امکانات این افزونه شامل فرم‌های ثبت‌نام سازگار با موبایل، پایگاه اطلاعات گسترده و برگزیده‌ای از امکانات مفید دیگر است. نسخه‌ی پایه‌ای این افزونه که برای کسب‌وکارهای جدید مناسب است کاملاً رایگان است.

 

مزایا

MailChimp کاملاً قابل‌اعتماد، ساده، دارای پشتیبانی خیلی خوبی است و کار طراحی ایمیل را بسیار آسان می‌کند.

 

معایب

اگر شما یک کاربر حرفه‌ای هستید و می‌خواهید در تنظیمات پیش‌فرض MailChimp تغییر ایجاد کنید؛ ممکن است با مشکلات پیچیده‌ای مواجه شوید. همچنین، اضافه کردنِ فرم‌های اشتراک به صفحات نیازمندِ داشتن مهارت کد نویسی CSS است.

 

بااینکه MailChimp یک افزونه‌ی همه‌کاره است؛ اما برای موارد زیر مناسب‌تر است:

 • کسب‌وکارها
 • کارهای مشاوره‌ای
 • سرویس‌های خلاقانه
 • مارکتینگ و تبلیغات
 • سازمان‌های مختلف

 

با استفاده از MailChimp خیالتان راحت خواهد بود که با رشد کسب‌وکارتان، نیازمندی‌های ایمیلی شما هم توسط آن برطرف خواهد شد.

 

افزونه‌ی SendInBlue

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

SendInBlue هم یک افزونه‌ی ایمیل مارکتینگ همه‌کاره است که شامل امکانات مختلفی برای ساختن و مدیریت لیست ایمیل است. این افزونه همچنین شامل آمار ایمیل‌ها، ارسال خودکار و ساختن آسان کمپین‌های ایمیلی است. اما ممکن است بعضی از ویژگی‌ها و امکانات این افزونه برای کاربران غیرحرفه‌ای کمی پیچیده باشد. ورژنِ استاندارد این افزونه رایگان در دسترس استفاده‌کنندگان قرار می‌گیرد. با این افزونه می‌توانید تا 9000 ایمیل رایگان در ماه ارسال کنید که یک ویژگی عالی است.

 

مزایا

الگوهای ایمیل پیش‌فرض طراحی‌شده به‌صورت ریسپانسیو و توانایی بررسی و پیگیری لحظه‌ای ایمیل‌ها از مزایای این افزونه است.

 

معایب

این افزونه برای افراد کاملاً تازه‌کار چندان مناسب نیست. همچنین این افزونه به‌صورت جانبی توسعه‌ی چندانی نیافته است.

 

مانند اکثر مواردی که در این مطلب بیان می‌کنیم، این افزونه هم تقریباً در تمام سایت‌ها قابل‌استفاده است؛ مانند:

 • وبلاگ‌ها
 • کسب‌وکارهای مبتنی بر خدمات
 • سایت‌های فروشگاهی
 • سازمان‌های مختلف

 

افزونه‌ی Sumo List Builder

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

افزونه‌ی Sumo احتمالاً یکی از مشهورترین مجموعه ابزارهای موجود برای وردپرس است. این افزونه ابزارهای ایمیل مارکتینگ، اشتراک شبکه‌های اجتماعی و تجزیه‌وتحلیل را در اختیار شما قرار می‌دهد. این افزونه از تکنولوژیِ پاپ‌آپ هوشمند استفاده می‌کند که به شما اجازه می‌دهد مطابق نیازتان لیست ایمیل‌ها را بسازید.

 

همچنین این افزونه دارای الگوهای پیش‌ساخته‌شده و فرم‌های پاپ‌آپ قابل تنظیم است. امکان نمایش موبایلی همه‌ی فرم‌ها با استفاده از این افزونه در اختیار شما قرار می‌گیرد. اما این افزونه توانایی ارسال ایمیل را ندارد. نسخه‌ی پایه‌ای این افزونه کاملاً رایگان است.

 

مزایا

رابط کاربریِ بسیار ساده‌ی این افزونه به شما امکان تهیه‌ی لیست ایمیل را با توجه به نیازهای خاص خودتان می‌دهد.

 

معایب

امکانات پیشرفته‌ی این افزونه نه‌تنها رایگان نیست؛ بلکه در مقایسه با سایر افزونه‌های ایمیل مارکتینگ، خیلی هم گران است. همچنین نسخه‌ی رایگان این افزونه به فرم‌های ایجادشده تبلیغ خودش را اضافه می‌کند که برای حذف آن باید نسخه‌های پرمیم آن را خریداری کنید.

 

افزونه‌ی Sumo List Builder برای هر کسب‌وکاری با هراندازه‌ای مناسب است؛ مواردی مانند:

 • بازاریابی و تبلیغات
 • توسعه‌ی کسب‌وکارها
 • سازمان‌های مختلف

 

یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی افزونه‌ی Sumo List Builder رایگان بودن آن برای 500 مشترک است.

 

افزونه‌ی OnePress Opt-In Panda

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌ی OnePress Opt-In Panda به روش جدیدی با بازدیدکنندگان سایتتان ارتباط برقرار کنید. با استفاده از آپشن‌های تجزیه‌وتحلیل درونیِ این افزونه، می‌توانید میزان تعامل و نرخ پاسخ‌دهی کاربران را بررسی کنید. به این صورت می‌توانید محتوای خودتان را بهبود بدهید.

 

همچنین می‌توانید محتواهای پرمیم خودتان را قفل کنید. اما نکته اینجاست که تنوع تنظیمات موجود در این افزونه ممکن است برای افراد تازه‌کار گیج‌کننده باشد. نسخه‌ی اولیه‌ی این افزونه رایگان است.

 

مزایا

این افزونه برای توسعه‌دهندگان بسیار مناسب است. همچنین برای کاربردهای موبایلی بهینه‌شده است و بسیار سریع لود می‌شود.

 

معایب

این افزونه مانند سایر افزونه‌هایی که در این مطلب بیان‌شده‌اند ویژگیِ تجزیه‌وتحلیل ندارد. سیستم پشتیبانی این افزونه هم با ابهاماتی مواجه است.

 

مانند سایر افزونه‌هایی که معرفی شدند این افزونه هم در همه‌ی دسته‌بندی‌ها قابل‌استفاده است. همچنین می‌توان برای ارسال انواع محتواهای زیر از آن استفاده نمود:

 • خبرنامه‌ها
 • تبلیغات و ارائه‌ی پیشنهادات
 • خلاصه‌ی مطالب وبلاگ
 • محتواهای موردی

 

این افزونه به‌نوعی همه‌کاره است و به‌راحتی در هر سایتی قابل پیاده‌سازی است.

 

افزونه‌ی ALO EasyMail Newsletter

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

افزونه‌ی ALO EasyMail Newsletter یک افزونه‌ی خبرنامه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد مشترکان ایمیلی را جمع‌آوری کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از آن از داشبورد وردپرس خبرنامه‌های خودتان را برای مشترکان ارسال کنید. امکاناتی که در این افزونه وجود دارد شامل ارسال یکجا، ایمپورت و اکسپورت مشترکان، توانایی بررسی میزان باز شدن خبرنامه‌ها توسط دریافت‌کنندگان و بعضی آمار و ارقام پایه‌ای می‌باشد. این افزونه کاملاً رایگان است.

 

مزایا

این افزونه امکان ایمپورت و اکسپورت اطلاعات کاربرانتان را (به / از) فایل CSV در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین در این افزونه فرایندِ مدیریت مشترکان شامل اضافه کردن یا حذف آن‌ها بسیار ساده و راحت قابل انجام است.

 

معایب

این افزونه کوچک و با حداقل امکانات است و در زمینه‌ی تجزیه‌وتحلیل اطلاعات و توسعه‌ی مقیاس کاری چندان قدرتمند نیست.

 

این افزونه برای کاربردهای کوچک مانند موارد زیر مناسب است:

 • وبلاگ‌های شخصی
 • کسب‌وکارهای کوچک

 

اگرچه این افزونه کاملاً رایگان است؛ اما ممکن است برای داشتن امکانات بیشتر به استفاده از جایگزین‌های دیگر با امکانات بیشتر نیاز پیدا کنید.

 

افزونه‌ی OptinMonster

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

همانندِ افزونه‌ی OnePress Opt-In Panda، افزونه‌ی OptinMonster فقط یک سرویس خبرنامه‌ی ایمیلی نیست. در عوض این افزونه ‌یک ابزار پاپ‌آپ است که با آن می‌توانید به‌صورت عملی از هر خبرنامه‌ای با ویژگی‌های مخصوص خودش استفاده کنید. امکاناتی مانند تجزیه‌وتحلیل پیشرفته در آن وجود دارد اما شما قابلیت ارسال ایمیل با این افزونه را نخواهید داشت.

 

مزایا

می‌توانید به‌سرعت انواع مختلف فرم‌های ثبت‌نام را تست کنید که برای مقیاس‌پذیری بسیار مفید است. افزونه‌ی OptinMonster قابلیت نصب و تنظیم با توجه به نیازهای بیزنس شما را دارد.

 

معایب

امکاناتِ نسخه‌ی رایگان این افزونه بسیار محدود شده است. برای بهره بردن از کلیه‌ی امکانات آن باید نسخه‌ی کامل آن را خریداری کنید.

 

مشابهِ افزونه‌ی Sumo List Builder شما می‌توانید از افزونه‌ی OptinMonster در هر مقیاسی استفاده کنید. برای مثال:

 • وبلاگ‌های شخصی
 • سایت‌های مربوط به کسب‌وکار در هر مقیاسی
 • سازمان‌های مختلف

 

افزونه‌ی Newsletter

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

افزونه‌ی Newsletter هم یک افزونه‌ی جمع‌آوری لیست ایمیل است که به شما امکان ارسال ایمیل از طریق داشبورد وردپرس را می‌دهد. در این افزونه قابلیت پیگیری و بررسی ایمیل‌ها، نوشتن ایمیل با قابلیت Drag and Drop و تعدادی آپشن دیگر برای تقویت عملکرد ایمیل مارکتینگ وجود دارد. اما برای ارسال ایمیل در حجم بالا بهتر است از افزونه‌ی Amazon SES add-on  استفاده کنید.

 

مزایا

ظاهر زیبا، تنظیم راحتِ الگوهای ارسال ایمیل و ویجت‌های ثبت اشتراک از ویژگی‌های این افزونه است. همچنین افزونه‌ی Newsletter، قابلیت بایگانی ایمیل‌ها و قفل کردن محتواهای پرمیم شما را هم دارد.

 

معایب

این افزونه برای ارسال ایمیل از هاست سایت خودتان استفاده می‌کند که وابسته به نوع محدودیت‌های ارائه‌کننده‌ی هاست شما، می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

 

ازنظر کلی، افزونه‌ی Newsletter ممکن است برای سایت‌های بزرگ مناسب نباشد. بنابراین توصیه می‌شود این افزونه در موارد کوچک‌تری استفاده شود ازجمله:

 • وبلاگ‌های شخصی
 • کسب‌وکارهای با اندازه‌ی کوچک یا متوسط
 • وب‌سایت‌های انجمنی

 

افزونه‌ی Remarkety

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

افزونه‌ی Remarkety مخصوصِ ووکامرس ساخته‌شده است. این افزونه هم یک ابزار ایمیل مارکتینگ خودکار است که در کنار سایر ابزارهای سایت‌های فروشگاهی قابل‌استفاده است. از ویژگی‌های این افزونه، بررسی رفتار مخاطب، تست A/B ، ایمیل‌های شخصی و تقسیم‌بندی مشتریان است. نسخه‌ی اولیه‌ی این افزونه تا 14 روز اول استفاده رایگان است و نسخه‌ی پرمیم آن نیز در سطح پایه تا حرفه‌ای وجود دارد.

 

مزایا

با کمترین زحمت ممکن، قابلیت تقسیم‌بندی مشتریان را بر اساس نوع رفتارشان برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از همین تقسیم‌بندی می‌توانید کمپین‌های ایمیل مارکتینگ خودتان را به‌خوبی مدیریت کنید.

 

معایب

این افزونه از گران‌قیمت‌ترین گزینه‌هایی است که در لیست این مقاله وجود دارد. نسخه‌ی رایگان این افزونه دارای امکانات انگشت‌شماری است که برای استفاده‌ی بهینه از آن باید نسخه‌ی متناسب با نیازتان را خریداری کنید.

 

با توجه به طراحی اختصاصی این افزونه برای ووکامرس، این افزونه برای سایت‌های فروشگاهی مناسب است. مانند:

 • فروشگاه‌های فروش محصولات دیجیتالی یا فیزیکی
 • سایت‌های فروش خدمات

 

افزونه‌ی Leadpages

 

توانایی و کارکردهای این افزونه از اسمش مشخص است. این افزونه‌ی قدرتمند و انعطاف‌پذیر به شما امکان ساختن لندینگ‌پیج‌هایی برای ایجاد لید می‌دهد. همچنین قابلیت‌های مربوط به ایمیل مارکتینگ و ارسال متن خودکار از دیگر ویژگی‌های این افزونه است. در این افزونه تعداد بسیار زیادی از الگوهای سازگار با موبایل وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به زمینه‌ی کاری سایت خودتان و نوع کمپینی که اجرا می‌کنید؛ از بین آن‌ها بهترین را انتخاب کنید. در این افزونه امکانات دیگری مانند پاپ‌آپ‌های گرفتنِ لید و فرم‌های پرداخت آماده در دسترس است.

 

مزایا

ساختن لندینگ‌پیج‌های تأثیرگذار و حرفه‌ای با استفاده از این افزونه بسیار راحت است. همچنین دارای تجزیه‌وتحلیل آمار و ارقام به‌صورت پیشرفته است که باعث می‌شود از وضعیت کمپین‌های ایمیل مارکتینگ خودتان اطلاع پیدا کنید. همچنین با استفاده از این افزونه امکان ایجاد انواع مختلفی از دکمه‌های تعاملی فراخوانی به انجام عمل یا Call To Action را دارید.

 

معایب

برای پیاده‌سازی لایو چت در سایت، هیچ آپشنی در این افزونه وجود ندارد.

 

با توجه به امکانات پیشرفته‌ی این افزونه به همراه امکانات مربوط به لیدپیج‌ها، این افزونه برای موارد زیر مناسب است:

 • سایت‌هایی با مقیاس بزرگ که محتوای آن‌ها فقط در دسترسِ مشترکان خودشان قرار می‌گیرد.
 • سایت‌های فروش و سایت‌های تبلیغات از هر نوعی

 

افزونه‌ی SendPress Newsletters

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

افزونه‌ی SendPress Newsletters یک جایگزین برای اکثر سرویس‌های خبرنامه‌ای است که می‌تواند با هاست شما یا حساب جیمیلتان ترکیب شود. بررسی آمار و ارقام و الگوهای قابل تنظیم خبرنامه‌ها از ویژگی‌های این افزونه است. البته در این افزونه برای ایجاد تغییرات در خبرنامه‌ها ادیتور HTML وجود ندارد. این افزونه رایگان است ولی محدود است و باید نسخه‌ی کامل آن را خریداری کرد.

 

مزایا

سطح امنیت و کیفیت بالا، نامحدود بودن مشترکان ایمیلی و توانایی سینک کردن نقش‌های وردپرس در خبرنامه‌ها به‌صورت پیوسته از ویژگی‌های این افزونه است.

 

معایب

با توجه به استفاده‌ی این افزونه از هاست شما یا سرویس جیمیل برای ارسال ایمیل، ممکن است برای کارهای بزرگ مناسب نباشد.

 

بهترین پیشنهادها برای استفاده از افزونه‌ی SendPress Newsletters شامل موارد زیر است:

 • وبلاگ‌های شخصی
 • کسب‌وکارهای کوچک
 • سازمان‌های مختلف

 

افزونه‌ی MailPoet 3

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

افزونه‌ی MailPoet 3 ورژنِ سوم از سری افزونه‌های خودش است. این افزونه‌ یکی از افزونه‌های اورجینالِ وردپرس برای ارسال خبرنامه‌ی ایمیلی است. این افزونه دارای امکاناتی مانند ادیتور ایمیل با قابلیت Drag and Drop ، قابلیت ترکیب با تجزیه‌وتحلیل گوگل (Google Analytics) و سازگاری با قابلیت مالتی سایت وردپرس است. نسخه‌ی رایگان این افزونه ظرفیت عضویت 2000 مشترک را به‌صورت رایگان دارد.

 

مزایا

الگوهای آماده‌ی ایمیلِ جذاب و ریسپانسیو و ارسال ایمیل‌ها از طریق سرویس ایمیل خود افزونه‌ی MailPoet 3، از مزایای آن است.

 

معایب

این افزونه به‌طور محدود ترجمه‌شده است و سرویس ایمیل در حالت مالتی سایت به‌صورت رسمی پشتیبانی نمی‌شود.

 

از افزونه‌ی MailPoet 3 می‌توانید در هر زمینه‌ی کاری موردنظر استفاده کنید. با استفاده از این افزونه می‌توانید انواع مختلفی از محتواها را ارسال کنید. مانند:

 • خلاصه‌ی پست‌های وبلاگ
 • مطالعات موردی مختلف
 • ویدئوها و محتواهای تعاملی

 

کدام افزونه‌ی اشتراک ایمیلی و ایمیل مارکتینگ برای کار شما مناسب‌تر است؟

درنهایت ما شش افزونه را به شما پیشنهاد می‌کنیم که همگی نمره‌ی A را کسب می‌کنند.

 • افزونه‌ی HubSpot
 • افزونه‌ی SendInBlue
 • افزونه‌ی OnePress Opt-In Panda
 • افزونه‌ی OptinMonster
 • افزونه‌ی Newsletter
 • افزونه‌ی MailPoet 3

 

دلیل این پیشنهاد هم این است که همه‌ی این افزونه‌ها ویژگی بررسی پیشرفته‌ی آمار و ارقام را دارند. این ویژگی برای رسیدن به لیدهای خوب بسیار حیاتی است.

 

افزونه‌های MailChimp ، SendPress Newsletters  و  ConvertKit پیشنهادهای بعدی ما با کسب نمره‌ی B هستند. این موارد هم از معروف‌ترین افزونه‌هایی هستند که از تجزیه‌وتحلیل گوگل (Google Analytics) پشتیبانی می‌کنند و رابط کاربری آن‌ها سازگار شده با موبایل است. هرچند که سایر امکانات آن‌ها به‌خوبی دیگر موارد پیشنهادی نیست.

 

نمره‌ی C هم به افزونه‌هایSumo List Builder  و  Remarketyتعلق می‌گیرد. این افزونه‌ها قابلیت‌های محدودتری در ایمیل مارکتینگ دارند. مثلاً افزونه‌ی Sumo List Builder  فقط نقش سازنده‌ی لیست ایمیل را دارد و توانایی ارسال ایمیل را به شما نمی‌دهد. این وضعیت مشابه افزونه‌ی OptinMonster است؛ با این تفاوت که در Sumo امکانات خیلی کمتری در دسترس شما خواهد بود. همین‌طور در افزونه‌ی Remarkety هم که فقط برای ووکامرس قابل‌استفاده است امکانات محدودی خواهید داشت.

 

آخرین افزونه‌ی باقیمانده ALO EasyMail Newsletter است. این افزونه‌ی کاملاً رایگان فقط امکانات اولیه و محدودی دارد که به‌طورکلی نمره‌ی D را کسب می‌کند.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست قبلی
المنتور

المنتور و حل مشکل گیرکردن المنتور در صفحه‌ی لودینگ

پست بعدی
اتریوم تصویر شاخص

اتریوم چیست و چطور کار می‌کند؟