قطعه کدهای غنی گوگل | 8 مورد از بهترین افزونه‌های ریچ اسنیپت برای وردپرس

قطعه کدهای غنی گوگل

قطعه کدهای غنی گوگل یا ریچ اسنیپت ها (Rich Snippets) ، اطلاعات بیشتری را در مورد پست‌های سایت ارائه می‌کنند. درنتیجه کاربران از محتوای موردنظر آگاهی بیشتری پیدا می‌کنند و به‌راحتی متوجه می‌شوند که آیا این محتوا همان چیزی است که دنبالش هستند یا خیر.

قطعه کدهای غنی گوگل می‌توانند پست‌های سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل از سایر نتایج موجود متمایز کنند. این کدها شیوه‌ی نمایش پست‌های شما را در لیست نتایج بهبود چشمگیری می‌دهند که باعث می‌شود نرخ کلیک شدن روی لینک مطالب شما افزایش یابد.

به‌عنوان مثال، اگر شما در پست‌های وبلاگ سایتتان به‌صورت منظم به بررسی محصولات می‌پردازید؛ قطعه کدهای غنی گوگل می‌توانند به‌طور مؤثری ترافیک بیشتری را به سمت پست‌های شما جذب کنند.

 

افزونه‌های قطعه کدهای غنی گوگل برای وردپرس

اگر سایت شما با پلتفرم وردپرس ساخته شده است؛ افزونه‌های باکیفیت زیادی برای افزودن قطعه کدهای غنی گوگل به پست‌های شما وجود دارد. شما می‌توانید به‌راحتی این افزونه‌ها را نصب‌کرده و کار با آن‌ها را آغاز کنید.

در نظر داشته باشید که این افزونه‌ها، برای نمایش قطعه کدهای غنی در نتایج جستجوی گوگل، کدهای ضروری و مهمی را به سایت شما اضافه می‌کنند. اما هیچ تضمینی هم وجود ندارد که لزوماً با استفاده از آن‌ها، پست‌های شما قطعه کدهای غنی گوگل را نمایش دهند. تصمیم نهایی برای نحوه‌ی نمایش پست‌ها در نتایج جستجو، توسط گوگل گرفته می‌شود.

در ادامه 8 مورد از افزونه‌هایی را معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید قطعه کدهای غنی گوگل را برای پست‌های خودتان فعال کنید.

 

  1. افزونه‌ی All In One Schema Rich Snippets

این افزونه، یک افزونه‌ی وردپرس رایگان و باکیفیت برای افزودن قطعه کدهای غنی به پست‌های شما است.

این افزونه، همه‌ی اطلاعات مهم را به‌طور دقیق، در نتایج جستجو نمایش می‌دهد. این اطلاعات شامل بخش‌هایی مانند تصاویر، امتیازدهی ستاره‌ای، قیمت‌ها، نویسنده‌ها و موارد بیشتری از این شکل است. این افزونه به شما کمک می‌کند تا نرخ کلیک روی لینک‌های مطالب سایتتان در لیست نتایج جستجوی کاربران در گوگل، افزایش پیدا کند. همین عامل باعث بهبود سئوی سایت شما شده و رتبه‌ی شما را در نتایج جستجو بهبود می‌دهد.

وقتی این افزونه را نصب کردید؛ یک گزینه‌ی جدید به نام Rich Snippets در داشبورد مدیریت وردپرس سایتتان خواهید داشت. در این قسمت شما می‌توانید از امکانات این افزونه، متناسب با نیازتان استفاده کنید.

در زمان نوشتن یا ویرایش هر پست، می‌توانید اطلاعات بیشتری را که می‌خواهید در نتیجه‌ی جستجوی گوگل دیده شود را اضافه کنید. وقتی یک پست را ویرایش کنید؛ یک صفحه‌ی ویرایشگر خواهید دید. در این صفحه می‌توانید تعیین کنید که پستی که در حال ویرایش آن هستید جزو کدام نوع از مطالب است. آیا بررسی یک محصول است یا از نوع دیگری از مطالب سایت است و هرکدام از این انواع را از یک منوی بازشونده می‌توانید انتخاب کنید.

قطعه کدهای غنی گوگل

 

  1. افزونه‌ی Rich Snippets WordPress

این مورد، از افزونه‌های پرمیم وردپرس است. با استفاده از این افزونه، می‌توانید قطعه کدهای غنی خاص خودتان را ایجاد کنید و یا مواردی که از قبل آماده‌شده است را برای استفاده‌ی خودتان ویرایش کنید.

این افزونه از چندین نوع از قطعه کدهای غنی گوگل پشتیبانی می‌کند. مواردی مانند بررسی‌ها و امتیازدهی‌ها، افراد، محصولات، کسب‌وکارها و سازمان‌ها، رسیدها، رخدادها و موسیقی‌ها توسط این افزونه پشتیبانی می‌شوند.

قطعه کدهای غنی گوگل

 

  1. افزونه‌ی WP Review Pro

افزونه‌ی WP Review Pro گزینه‌ی مناسبی برای ایجاد یک سایت بررسی محصولات است. این افزونه کاملاً همه‌منظوره است و گزینه‌های زیادی را برای طراحی به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین یک افزونه‌ی کاملاً انعطاف‌پذیر است و با یک پنل تنظیمات قدرتمند ارائه‌شده است که به شما کمک می‌کند خیلی سریع بتوانید کار با آن را آغاز کرده و به خواسته‌ی خودتان برسید.

این یک افزونه‌ی پرمیم نقد و بررسی، با موارد استفاده‌ی گسترده است که با همه‌ی قالب‌های وردپرس به‌خوبی کار می‌کند. در مواردی هم که احتمالاً با مشکلی مواجه شوید؛ ارائه‌کننده‌ی این افزونه به‌سرعت مشکل شما را حل می‌کنند تا از عملکرد درست این افزونه اطمینان داشته باشید.

ویژگی قطعه کدهای غنی هم در این افزونه برای متمایز شدن مطالب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل قرار داده‌شده است. این قابلیت با چندین نوع سیستم امتیازدهی مانند امتیازدهی ستاره‌ای، درصدی، میله‌ای و موارد مشابه این‌ها ارائه‌شده است. بنابراین شما می‌توانید هرکدام از آن‌ها که با سایت و محصول شما هماهنگ‌تر است را انتخاب کنید.

همچنین شما می‌توانید شکل و ظاهر ویجت بررسی را سفارشی‌سازی کنید تا از تناسب آن با برند و کار خودتان اطمینان حاصل کنید. این افزونه، امکان نمایش نقد و بررسی محصولات توسط کاربر را هم در اختیار شما قرار می‌دهد.

همچنین، این افزونه خیلی سریع و کاملاً ریسپانسیو است. درنتیجه بررسی شما روی همه‌ی دستگاه‌ها به‌خوبی نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید از ویجت آن استفاده کنید؛ و یا آن را با استفاده از کدهای کوتاه در هر قسمتی که بخواهید قرار دهید.

قطعه کدهای غنی گوگل

 

  1. افزونه‌ی kk Star Ratings

افزونه‌ی kk Star Ratings ، یکی از بهترین افزونه‌های امتیازدهی ستاره‌ای در وردپرس است. این افزونه، یک امتیازدهی ستاره‌ای بسیار زیبا را در نتایج جستجوی گوگل نمایش می‌دهد که پست‌های شما را ازهرجهت نسبت به سایر نتایج متمایز می‌کند.

به‌علاوه، این افزونه یک ویجت دارد که می‌توانید برای نمایش پست‌های محبوب و پست‌های دارای بیشترین امتیاز، آن را در ساید بار سایت خودتان قرار دهید.

قطعه کدهای غنی گوگل

 

  1. افزونه‌ی WP Product Review

افزونه‌ی WP Product Review هم یک افزونه‌ی وردپرس بررسی محصول همه‌جانبه است که از قطعه کدهای غنی پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید به‌عنوان مدیر سایت، هر پستی را به یک پست بررسی تبدیل کرده و جزئیات و اطلاعاتی را در آن وارد کنید؛ که پست بررسی را کامل می‌کند.

این یک افزونه‌ی قابل سفارشی‌سازی است که می‌تواند بر اساس نیازمندی‌های شما تغییر داده شود. شما می‌توانید با استفاده از آن، رنگ‌ها را تغییر دهید؛ کلیدی برای همکاری در فروش فعال کنید؛ آیکون‌ها را عوض کنید و امکانات دیگری مانند این‌ها داشته باشید.

قطعه کدهای غنی گوگل

 

  1. افزونه‌ی Testimonials Showcase

افزونه‌ی  Testimonials Showcase، یک افزونه‌ی وردپرسی مدرن است که توصیه‌ها و نظرات کاربران را به سایت شما اضافه می‌کند. اگر سایت شما یک سایت فروشگاهی است؛ توصیه‌ها و نظرات مشتریانتان بسیار مهم خواهند بود.

این افزونه، امکانات مفید زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به کاربران خودتان اجازه دهید؛ به‌راحتی نظرات خودشان را در مورد هر محصول ثبت کنند. این افزونه‌، یک فرم ثبت اطلاعات در سمت فرانت‌اند ارائه می‌کند که کاربران می‌توانند نظرات خودشان را در آن ثبت کنند. همچنین یک سیستم امتیازدهی ستاره‌ای سازگار با قطعه کدهای غنی گوگل، برای نظرات دارد.

قطعه کدهای غنی گوگل

 

  1. افزونه‌ی Taqyeem WordPress Review

افزونه‌ی Taqyeem ، یک افزونه‌ی وردپرسی جذاب و قدرتمند است که سیستم بررسی قدرتمندی را به سایت وردپرسی شما اضافه می‌کند. با استفاده از این افزونه، به‌راحتی می‌توانید یک سیستم بررسی و امتیازدهی را به پست‌ها، صفحات و انواع سفارشی پست‌ها، اضافه کنید.

این افزونه هم کاملاً قابل سفارشی‌سازی است که شما می‌توانید در آن فونت‌ها، تصاویر، رنگ‌ها و استایل‌ها را متناسب با قالب سایت خودتان تغییر دهید. در این افزونه بیش از 500 فونت گوگل، امکانات تایپوگرافی، داده‌های قطعه کدهای غنی گوگل برای بررسی‌ها و موارد دیگری ازاین‌دست وجود دارد.

قطعه کدهای غنی گوگل

 

  1. افزونه‌ی Recipe Box

اگر یک وب‌سایت مربوط به غذا را مدیریت می‌کنید؛ این افزونه خیلی برای شما مفید خواهد بود. زیرا این افزونه امکاناتی را ارائه می‌کند که سایت شما را به‌مراتب بهبود می‌بخشد. وقتی کاربران در مورد طرز پخت یک غذا در گوگل جستجو می‌کنند؛ سایت شما با داشتن قطعه کدهای غنی گوگل، در نتایج کاملاً متمایز نمایش داده خواهد شد. درنتیجه نرخ کلیک شدن روی لینک مطالب شما افزایش خواهد یافت.

این افزونه، متا باکس‌های (Meta Boxes) مهمی را اضافه می‌کند که برای هر سایتی که در زمینه‌ی غذا فعالیت می‌کند مفید است. این متا باکس‌ها شامل دستور پخت، عکس‌ها، دستورالعمل‌ها، مواد لازم و موارد دیگری مانند این‌ها است.

قطعه کدهای غنی گوگل

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست قبلی
درگاه پرداخت بیت‌کوین برای ووکامرس

درگاه پرداخت بیت‌کوین برای ووکامرس با افزونه کوین بیس

پست بعدی
تایپ اسکریپت

تایپ اسکریپت چیست؟ | TypeScript

پست های مرتبط