پاسخ پاول دوروف به شایعه آسیب پذیری تلگرام

پاسخ پاول دوروف به شایعه آسیب پذیری تلگرام

پیرو خبری که کمپانی کسپراسکای مبنی بر کشف یک آسیب پذیری ZeroDay برای تلگرام ویندوز منتشر کرد و در آن مدعی شده بود که هکرها به وسیله این آسیب پذیری قادر هستند از طریق نرم افزار تلگرام ویندوز(دسکتاپ) از منابع کامپیوتر شما برای اهدافی چون استخراج ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنند، پاول دوروف، موسس تلگرام بیانیه ای منتشر کرده است  که به لطف افزونه کانال خودکار تولید شرق وب به راحتی به آن استناد می کنیم:

 

دوروف در این بیانیه عنوان داشته که

کمپانی کسپراسکای امروز عنوان داشته که یک آسیب پذیری روزصفر(0-day)، بر روی تلگرام ویندوز کشف کرده است که قبل از فیکس شدنش 1000 کاربر را تحت الشعاع قرار داده بود.

مانند همیشه، گزارشاتی که از شرکت های آنتی ویروس منتشر می شود بیش از حد شورش را در آورده و سعی می کنند با مطرح شدن در رسانه های جمعی برای خودشان محبوبیت کسب کنند. در ادامه Telegram Geeks به عنوان یک مجمع رسمی از هواداران تلگرام در رابطه با حقیقت و چیستی این ماجرا توضیح می دهد:

بسیار خب این یک آسیب پذیری از سوی تلگرام دسکتاپ نبوده است و هیچ کس نمی تواند از راه دور کنترل کامپیوتر شما را به دست بگیرد مگر این که خودتان با دست خودتان یک فایل مخرب و آلوده را باز کرده باشید.

این نوع آسیب پذیری بر پایه مهندسی اجتماعی شکل می گیرد.

در واقع این آسیب پذیری یک فایل جاوا اسکریپت بوده که در یک عکس PNG مخفی شده، که البته به لطف کاراکترهای راستچین چنین چیزی ممکن است و اتفاق افتاده است!

کاربران ویندوز بایستی بر روی گزینه ی RUN کلیک کنند تا آن بد افزار اجرا شود.

پس نگران نباشید، تا زمانی که شما حواستان جمع باشد و فایل های مخرب را با دست خودتان باز نکنید مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

نکته: پیش نمایش های پست های تلگرام به وسیله افزونه کانال خودکار تلگرام انجام شده است. این قابلیت را بر روی سایت تان فعال کنید.

نوشته های مرتبط

ویژگی های آپدیت جدید تلگرام نسخه 4.8

ویژگی های آپدیت جدید تلگرام نسخه 4.8

⁠⁣آپدیت جدید تلگرام با شماره نسخه 4.8 و ویژگی استریم فایل، تعویض خودکار پوسته و قابلیت لاگین در سایت ها منتشر شد. به طور خلاصه ویژگی های این نسخه را می توان موارد زیر عنوان کرد: 🔹استریم موزیک و موسیقی: به کمک این ویژگی خیلی کاربردی میشه بدون نیاز به دانلود تمام حجم فایل، موزیک یا ویدیوی مورد...

Telegram X: پیشرفت با ایجاد رقابت در تلگرام

Telegram X: پیشرفت با ایجاد رقابت در تلگرام

Telegram X طی روزهای اخیر، به عنوان اپلیکیشن تایید شده غیررسمی دیگر تلگرام به کاربران اندروید معرفی شد و در گوگل پلی در دسترس قرار گرفت و حالا تلگرام ایکس(Telegram X) در اپ استور اپل برای گوشی های iOS نیز در دسترس قرار گرفت. طبق گفته وبلاگ رسمی تلگرام، هدف آن ها از این کار ایجاد رقابت برای...

Telegram X به صورت رسمی در گوگل پلی منتشر شد

Telegram X به صورت رسمی در گوگل پلی منتشر شد

تلگرام X با زبان برنامه نویسی Swift اپل نوشته شده و به میزان قابل توجهی از تلگرام اصلی سریع تر است، ضمن این که انیمیشن های بسیار نرم و روان تری را به نمایش می گذارد. با این وجود، تلگرام X تا امروز فقط در انحصار کاربران iOS بوده و اثری از آن در اندروید مشاهده نشده است. اما به تازگی شایعاتی در...

دیدگاهتان را بنویسید